KBT - soukromá poradenská praxe v oblasti osobního rozvoje a komunikace
KBT Bc. Jana Vyskočilová, DiS.

Poradenská činnost pro veřejnost

 

Zastávám názor, že je pro život důležité porozumět svým myšlenkám, životním postojům, které člověku ukazují směr a životní cestu a uvědomovat si chování, které je tímto ovlivněno. To je třeba k tomu, aby se mohl člověk cítit spokojený ve svém životě, se svým životem, se sebou samým i s druhými ve své blízkosti.
Otázka porozumění těmto výše uvedeným složkám by měla být zodpovězena všem, bez ohledu na to, zda se léčí u psychiatra, dochází k psychologovi, či nikoliv. V zásadě všem, kteří prožívají stres, a cítí, že to má dopad na vlastní uvažování o sobě samých, okolí, světu a na své chování a jednání v životě.

 

KBT kurzy (kognitivně behaviorální tréninkové kurzy)

KBT kurzyNabízím kurzy zvládání stresu, učení dovednostem psychohygieny, prevence úzkostných a obavných stavů. Kurzy jsou zaměřeny na rozvoj sebepoznání, porozumění vzorcům myšlení a chování. K expresi některých emocí, apod. To umožňuje následně seberozvoj a osobní růst, zmírnění stresu a celkové životní nepohody. Samozřejmě je zapotřebí především odhodlání a vlastní aktivita zúčastněného.

Kurzy probíhají skupinově či individuálně.

Skupinových kurzů se účastní zpravidla 8-12 lidí, člověk se může ve skupině inspirovat, najít otázky na některé odpovědi a učit se od druhých. Ve skupině může člověk růst rychleji, zažívá povzbuzení a pochvalu i jiný pohled či potvrzení od více lidí najednou. Mnohdy je pak více odhodlaný a odvážný.

 
Kurz komunikace

Kurz komunikaceTento kurz je zaměřen na nácvik komunikačních dovedností a asertivní komunikaci. Tato dovednost může pomoci v situacích, kdy má člověk potíže ve vztazích s druhými a příčinou jsou nejčastěji komunikační chyby, kterých se dopouštíme na obou stranách. Kurz umožňuje nejen nácvik a učení se komunikačním dovednostem, ale i porozumění opakovaným komunikačním vzorcům, se kterými nejste spokojeni.

 

 

 

Pokud máte zájem o některý z kurzů, můžete se objednat zde: Objednávkový formulář

 

Brožury ke stažení

Tyto brožury si můžete stáhnout zde ve formátu .pdf  (kliknutím na odkaz stáhnete požadovanou brožuru)

Depresivní porucha a jak ji překonat
Jak zvládnout generalizovanou úzkostnou poruchu
Obsedantně-kompulzivní porucha a jak ji zvládat
Panická porucha a jak ji zvládat
Sociální fobie a její léčba - příručka pro lidi se sociální fobií

 

Doporučená literatura

Agorafobie a panická poruchaÚzkost a obavySociální fobieChronická únavaObsedantně-kompulsivní porucha a jak se jí bránitStop traumatickým vzpomínkámNa emoce s rozumem Tuto literaturu si můžete zakoupit zde: 
 
www.portal.cz
www.neoluxor.cz
www.grada.cz
www.cupress.cuni.cz/ink_stat